Przedszkole pozostaje zamknięte

bezpieczenstwoPo przeanalizowaniu sytuacji epidemiologicznej w naszej gminie oraz konsultacjach z rodzicami, przy współpracy z pracownikami powiatowych służb sanitarnych, Wójt Rafał Plezia podjął decyzję o kontynuowaniu zamknięcia placówek przedszkolnych w naszej gminie.

Rząd zapowiedział przedłużenie dodatkowego zasiłku opiekuńczego.
Zgodnie z projektowanym rozporządzeniem prawo do pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego przysługiwać będzie na okres nie dłuższy niż do dnia 24 maja 2020 roku.
Zasiłek opiekuńczy jest wypłacany rodzicom, gdy: przedszkole i żłobek są zamknięte na mocy decyzji jednostki samorządu terytorialnego; gdy żłobek lub przedszkole nie może zapewnić opieki ze względu na ograniczenia spowodowane COVID-19.

Aktualne informacje na temat jakości powietrza w Legnickim Polu