Przybiegli do Legnickiego Pola

phoca thumb m p4091128Po raz drugi w centrum Legnickiego Pola finiszowali biegacze biorący udział w półmaratonie pn. „Bieg Bitwy pod Legnicą 1241”. Mimo trudnej pogody, było niespodziewanie ciepło, bieg ukończyło 704 zawodników. Najszybszy okazał się Sergii Krovladis z Ukrainy, natomiast wśród pań zwyciężyła Anna Fincer reprezentująca Olaws Złotoryja. Nie zabrakło również reprezentantów gminy Legnickie Pole.

Bez zbędnej skromności można stwierdzić, że Bieg Bitwy pod Legnicą to jedna z najważniejszych imprez biegowych i sportowych w regionie. Jest to dla nas duże wyróżnienie i ogromna promocja gminy. Cieszy mnie, że w tym wydarzeniu czynnie uczestniczą mieszkańcy naszej gminy, nie tylko poprzez rywalizację sportową, ale również przez wspaniały doping czy pomoc w samej organizacji, dziękuję radnemu Dariuszowi Milejskiemu, który jak zwykle zapewnił oprawę muzyczną. Szczególne podziękowania i gratulacje należą się również sołectwu Legnickie Pole. Doping i zaangażowanie Legnickiego Pola, mieszkańców oraz Młodzieżowej Drużyny Pozarniczej z OSP Legnickie Pole, docenione zostało przez zawodników, którzy w plebiscycie właśnie Legnickie Pole wskazali jako miejscowość gdzie najlepiej im się biegło. Składam również wyrazy uznania i szczere gratulacje wszystkim mieszkańcom, którzy podjęli walkę na tym trudnym dystansie – mówi Wójt Gminy Legnickie Pole Henryk Babuśka.

Najlepszymi biegaczami z Gminy okazali się:
w kategorii kobiet: Kamila Kaśczyszyn, Danuta Misiak i Agata Kawa-Jerka,
w kategorii mężczyzn: Jarosław Petryszyn, Marcin Tołłoczko i Przemysław Misiak.

Gmina Legnickie Pole zawsze sprzyjała biegaczom, a tradycja organizowania zawodów ma już 30 lat. W 1987 roku miał miejsce I półmaraton, nazywany wtedy „małym maratonem Szlakiem Biwy Legnickiej”.