Zapraszamy na "Lato na chmurze" !

lato00Okres wakacyjny to dla dzieci czas odpoczynku i oddawania się uciechom. Letnia kanikuła właśnie się zaczęła. Niestety nie każde dziecko chce i ma możliwość wyjazdu poza miejsce zamieszkania, aby zwiedzać i miło spędzać czas - stwierdza Jadwiga Furmianiak Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dlatego GOPS w Legnickim Polu wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych mieszkańców gminy organizuje kolejny raz projekt „Lato na chmurze”. W organizacji przedsięwzięcia pomagać będą animatorzy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Legnickim Polu, natomiast patronem będzie Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Projekt powstaje dzięki współpracy z gminą Jawor.

Cały projekt trwać będzie 2 tygodnie - wymienia wójt gminy Henryk Babuśka. W pierwszym tygodniu od 7 do 11 sierpnia dzieci z dwóch Gmin – Legnickie Pole i Jawor – będą uczestniczyć w zabawach zorganizowanych na terenie miejscowości naszej gminy- podsumowuje Babuśka.
Projekt rozpocznie się od spotkania integracyjnego „na chmurze”. Zorganizowane ono zostanie na placu pod wiatą we wsi Strachowice. Następnego dnia na boisku przy Zespole Szkół w Legnickim Polu stanie namiot profilaktyczny. Wszystkie chętne dzieci będą mogły bawić się razem z animatorami z namiotu. 9 sierpnia animatorzy GOKiS zabiorą dzieci na wycieczkę do gospodarstw rolnych, zlokalizowanych na terenie wsi Mąkolice i Koiszków. 11-go sierpnia wakacje zakończone będą zajęciami prowadzonymi w Jurtach Mongolskich w Raczkowej.

Kolejny tydzień dzieci z terenu Gminy Legnickie Pole spędzą wolny czas w Jaworze. Będzie tam czekać wiele atrakcji, które jak do tej pory pozostają niespodzianką. Uchylając rąbka tajemnicy powiedzieć można, że jeden dzień dzieci spędzą na basenie „Słowianka” - konkluduje Jadwiga Furmaniak.

Projekt ma na celu promowanie zdrowia i profilaktyki uzależnień.

Tekst: GOPS