Pielgrzymi gościli w gminie Legnickie Pole

pielgrzymi0029 lipca ponad 900 pielgrzymów wyruszyło na pieszą pielgrzymkę z Legnicy na Jasną Górę. Pierwszym przystankiem na trasie było Legnickie Pole. Tu czekali na nich gościnni mieszkańcy, którzy od wielu dni przygotowywali się na przyjęcie pątników.
- Chcieliśmy ugościć ich zgodnie z polskim przysłowiem - "Gość w dom. Bóg w dom." - mówi wójt gminy Henryk Babuśka. – Udało nam się ze wszystkim zdążyć na czas. Przyjmowanie pielgrzymów staje się już powoli naszą tradycją – dodaje gospodarz gminy.


Boisko szkolne przy Zespole Szkół w Legnickim Polu stało się miejscem integracji grup pielgrzymkowych. Były gry, zabawy, konkurencje, pielgrzymi zatańczyli nawet poloneza. Była to okazja do zapoznania się z siostrami i braćmi pielgrzymkowymi, z którymi wędrować będą wspólnie przez najbliższe 10 dni. Zwieńczeniem tego dnia był Koncert Uwielbienia, który miał miejsce przed Bazyliką Mniejszą w Legnickim Polu.

- Chcieliśmy gorąco podziękować wszystkim mieszkańcom gminy, którzy przyjęli i ugościli pielgrzymów w swoich domach – podkreśla zastępca wójta Krzysztof Duszkiewicz. - Dziekujemy również tym, którzy włożyli wiele trudu i pracy w przygotowanie miejsca spotkań jak i samych pysznych posiłków.

Fot. RM-DRONE, K. Duszkiewicz