Dobry Start czyli 300 dla ucznia

300 Rządowy program Dobry Start to 300 zł, które będą wypłacane raz w roku dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym. Jest to inwestycja w przyszłość i edukację polskich dzieci.
Kto może otrzymać tzw. 300+?
Adresatami są uczniowie rozpoczynający rok szkolny (nie dotyczy dzieci ropoczynających roczne przygotowanie przedszkolne) do ukończenia 20 roku życia. Natomiast dzieciom niepełnosprawnym uczącym się świadczenie przysługiwać będzie do 24 roku życia.
Co najważniejsze, świadczenie będzie przyznawane bez wzgledu na dochód.
Wnioski będą przyjmowane i realizowane w gminie Legnickie Pole przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Dokumenty można składać elektronicznie za pomocą strony Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz poprzez bankowość elektroniczną od 1 lipca 2018 roku. Wnioski można złożyć także drogą tradycyjną (papierową) od 1 sierpnia br. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Legnickim Polu, Pl. H. Pobożnego 6.

Wniosek należy złożyć do 30 listopada.


W przypadku złożenia wniosku w lipcu i sierpniu pieniądze wypłacone będą do dnia 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach instytucje będą miały 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.