Wsparcie dla rolników z Gminy Legnickie Pole

susza na polachDoceniając trud, wysiłek i zaangażowanie jakiego wymaga praca na roli Wójt Gminy Legnickie Pole Henryk Babuśka zwrócił się do Wojewody Dolnośląskiego o weryfikację zasad, na podstawie których wyceniane zostały straty wśród gospodarstw rolnych w Gminie Legnickie Pole.
– Jako Wójt Gminy, identyfikując się z rolnikami, wystosowałem pismo skierowane do Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu z prośbą o obniżenie progów uprawniających rolników do starania się o pomoc w tej niezmiernie trudnej dla nich sytuacji. Żywimy nadzieję na weryfikację zasad szacowania szkód oraz na ich ewentualną korektę – komentuje Wójt Gminy Henryk Babuśka.
Warunki atmosferyczne i panująca susza doprowadziły do ogromnych strat poniesionych w uprawach i płodach rolnych. Gospodarstwa rolne to nie tylko zboża czy warzywa okopowe. To również zwierzęta gospodarcze, które w wielu przypadkach stanowią znaczną część dochodu gospodarza. Plony na niskim poziomie wiążą się także z koniecznością zakupu traw dla bydła na nadchodzącą porę zimową. Ze smutkiem słychać, że żniwa w 2018 roku nazywane są przez rolników "czarnymi żniwami".