GOPS Legnickie Pole zaprasza chętne dzieci do zgłoszenia udziału w projekcie „Poznaj swój powiat przez sąsiednie gminy”

Przyjemne wakacje to często marzenie wielu dzieci. Coraz częściej to nie brak środków finansowych, lecz brak zainteresowania ze strony rodziców prowadzi do tego iż młodzież coraz częściej sięga po używki w czasie wakacji. Nawet najdroższe dwutygodniowe wakacje w tropikach nie wypełnia wspomnieniami pozostałych dwóch miesięcy spędzonych przy komputerze czy z telefonem w ręku. Bez opieki pedagogów, często przy ograniczonym nadzorem rodziców młodzi ludzie w różny sposób wypełniają wolny czas by się nie nudzić. Wójt gminy Legnickie Pole Rafał Plezia zaprosił do współpracy sąsiednie gminy.
Chęć udziału w projekcie zgłosiły: gmina Ruja, Krotoszyce i Prochowice. Podczas realizacji projektu „Poznaj swój powiat przez sąsiednie gminy” dzieci i młodzież mają okazję poznać piękne zakątki naszego powiatu, a także rozwijać swoje pasje i zainteresowania podczas różnorodnych warsztatów tematycznych. My proponujemy im kreatywny sposób na spędzanie wolnego czasu w gronie rówieśników w ramach realizacji programów profilaktycznych. Dzięki środkom przeznaczonym na realizację tego programu, wielu młodych ludzi z naszej gminy ma szansę na przeżycie wyjątkowych wakacji w swoim powiecie.
Założeniem projektu „Poznaj swój powiat przez sąsiednie gminy” jest wypełnienie czasu wolnego dzieci i młodzieży poprzez zajęcia profilaktyczne, w ramach których dzieci będą miały czas ma odpoczynek po wysiłku umysłowym i czas na nieformalne kontakty z formalną grupą rówieśniczą. Dzięki współpracy z sąsiednimi gminami oferta wakacyjna jest o wiele bogatsza i stwarza większe możliwości. Zajęcia z dziećmi poprowadzą instruktorzy pracujący w gminie w której aktualnie realizowany jest program. W trakcie zajęć gmina w której są organizowane zapewnia dzieciom 1 posiłek i napoje. Dowóz dzieci i opiekę nad dziećmi w trakcie dowozu na zajęcia każda z gmin zapewnia we własnym zakresie. Każda z gmin tworzy swój własny plan działań na dzień w którym realizowała będzie u siebie projekt.
W trakcie zajęć prowadzona będzie profilaktyka uniwersalna, polegająca na promocji zdrowia i zapobieganiu zagrożeniom poprzez rozwijanie umiejętności radzenia sobie z wymogami życia. Działania skupiać się będą na osłabianiu czynników ryzyka i wzmacnianiu czynników chroniących poprzez wzajemną integrację i różne strategie.
Zajęcia będą się odbywały z częstotliwością 1 raz w tygodniu przez cały lipiec 2019r.
10.07.2019- godz 9:00-zaprasza nas Ruja na „Spartakiadę”, 17.07.2019r. gmina Krotoszyce zaprasza Nas do Dunina,
24.07.2019r odwiedzimy Prochowice a 30.07.2019r zaprosimy sąsiadów do remizy w Legnickim Polu.

Zgłoszenia przyjmują pracownicy socjalni osobiście lub telefonicznie do przedostatniego dnia wyjazdu.

Aktualne informacje na temat jakości powietrza w Legnickim Polu