Organizacje pozarządowe

Zaproszenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i parafii

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” zaprasza na Spotkanie informacyjno-konsultacyjne dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i parafii, które mogą ubiegać się o środki w ramach konkursów:
- 17/2019  Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej i kulturalnej
- 4/2019/G Rozwój i wsparcie lokalnej oferty kulturalno – edukacyjnej – nabór uzupełniający.

Czytaj więcej: Zaproszenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i parafii

Badania Bitwy pod Legnicą 1241

P1013573.JPGDzisiaj na terenie gminy Legnickie Pole rozpoczęły się badania Bitwy pod Legnicą. Głównym organizatorem badań jest Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Księstwa Legnickiego. W całej akcji oprócz licznych stowarzyszeń, które zjechały się z całej Polski, uczestniczyli również Litwini, Łotysze, Anglicy a także poszukiwacze z okolic Grunwaldu.

Czytaj więcej: Badania Bitwy pod Legnicą 1241

Działaj lokalnie

Oindeks.pngśrodek Działaj Lokalnie Fundacja Wrzosowa Kraina ogłasza nabór wniosków o dotację w ramach Lokalnego Konkursu Grantowego XI Edycji Programu „Działaj Lokalnie” w 2019 roku! Wnioski można składać od 15 kwietnia do 27 maja 2019 r., do godziny 23:59.

Czytaj więcej: Działaj lokalnie

"WzMOCnij swoje otoczenie"

Zapraszamy wszystkie lokalne podmioty, które mają realny wpływ na jakość życia mieszkańców gminy i potrzebują wsparcia w wypełnianiu swojej misji społecznej.

Czytaj więcej: "WzMOCnij swoje otoczenie"

KONSULTACJE NT. FUNDUSZY UNIJNYCH

BEZPŁATNE KONSULTACJE NT. FUNDUSZY UNIJNYCH
MOBILNY PUNKT INFORMACYJNY W LEGNICKIM POLU
28 MARCA 2019 R. URZĄD GMINY LEGNICKIE POLE OD 10.00 DO 12.30


Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej informacji o Funduszach Europejskich w ramach organizowanego w Legnickim Polu Mobilnego Punktu Informacyjnego.

W trakcie dyżuru konsultant udzieli zainteresowanym informacji nt. aktualnych i przyszłych możliwości otrzymania wsparcia z Funduszy Europejskich, w tym zasad i procedur ubiegania się o dotacje. W trakcie konsultacji będzie można dowiedzieć się m.in. czy planowane przedsięwzięcie kwalifikuje się do unijnego wsparcia. Aktualny zakres projektów unijnych to m.in. środki na rozpoczynanie lub rozwój własnej działalności gospodarczej, szkolenia. Zainteresowani dowiedzą się do jakich instytucji należy się zgłaszać w przypadku ubiegania się o środki. 

Z konsultacji mogą skorzystać wszystkie osoby zainteresowane tematyką Funduszy Europejskich.

Mobilny Punkt Informacyjny będzie funkcjonował dnia 28 marca 2019 r. (czwartek)
w
Urzędzie Gminy Legnickie Pole (ul. Kiliana Ignacego Dientzenhofera nr 1 ), w godz. 10.00 - 12.30.Konsultacje są bezpłatne.

Zapraszamy do udziału!

Aktualne informacje na temat jakości powietrza w Legnickim Polu